• bilgi@segm.org.tr
Projeler

Kariyer Etkisi Projesi

SEGM-Sürdürülebilir Eğitim Gelişim ve Mükemmellik Derneği ve Sürdürülebilirlik Adımları Derneği'nin hayata geçirdiği Kariyer Etkisi Projesi'ne 269 başvuru alındı.

2020'nin temmuz ayında tamamlanan Kariyer Etkisi Projesi kapsamında 19 üniversite öğrencisi sürdürülebilirliği anlamaya, etkin projeler tasarlayarak hayata geçirmeye, liderlik becerilerini geliştirmeye, network yaratma yöntemlerini öğrenmeye ve kişisel gelişim planları yapmaya yönelik eğitimler aldı, çalışmalara katıldı.

10 mentör ve 4 eğitmenin gönüllü görev aldığı projede 36 mentörlük görüşmesi gerçekleştirildi, 8 saat genel eğitim ve 4 saat mentörler için mentörlük eğitimi verildi. Açılış ve kapanış çalıştaylarının 4 saat sürdüğü programda, 6'şar saat proje tasarım toplantısı yapıldı.

Proje tamamlandıktan sonra gerçekleştirilen değerlendirmede katılımcılar, "Kariyer Etkisi programı genel olarak benim için faydalı oldu." ifadesine 5 üzerinden 4,94 puan verirken, "Mentörlük programı genel olarak benim için faydalı oldu." ifadesi ise 4,81 puan aldı.

Üniversite öğrencisi ve yeni mezun gençlerin toplumdaki ve iş hayatındaki yerlerini kuvvetlendirmeyi amaçlayan projenin ölçümlenen başarısı, önümüzdeki dönem çalışmalarına da hız kazandırdı.

Kariyer Etkisi Projesi'nin Hedef Kitlesi
* 19-25 yaş arası,

* Üniversite öğrencisi veya yeni mezun

* Kariyerlerinde ilerlemek isteyen

* Toplumsal sorunların farkında olan ve bu sorunlara çözüm üretmeyi önceliklendiren

* Sivil toplum kuruluşlarında halihazırda sosyal gönüllülük yapan ve yapmış olan gençlerdir.

Başvuran adaylar yukarıda belirtilen kriterler doğrultusunda değerlendirilerek Kariyer Etkisi Projesi'ne kabul edilirler. Program bedelsizdir ancak seçilen adayların, eğitimlere katılım taahhüdü vermeleri beklenir.